- Make: Rolex
- Model: Lady-Datejust 28
- Reference: 279381RBR-0028
- Diameter: 28mm
- Case material: Everose Rolesor – combination of Oystersteel and 18k Everose Gold
- Bezel Type: Fixed
- Bezel Color: Pink with diamonds
- Bezel Material: Polished 18kt Everose gold bezel set with 46 diamonds
- Crystal: Scratch-resistant sapphire, Cyclops lens over the date
- Movement: Perpetual, mechanical, self-winding
- Bracelet Type: Oyster, flat three-piece links
- Bracelet Material: Everose Rolesor – combination of Oystersteel and 18k Everose Gold
- Clasp: Folding Oysterclasp with Easylink 5 mm comfort extension link
- Water resistance: Up to a 100m/330ft (10 ATM)
- Warranty: Balance of Rolex International Warranty
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Chronograph 38mm Rose Gold Silver Dial 26715OR.ZZ.1356OR.01
Rolex Lady-Datejust 28, 18k Yellow Gold, Ref# 279178-0020
Rolex Lady-Datejust 28, 18k Yellow Gold, Ref# 279178-0015
1:1 replica Rolex Datejust Rolex Calibre 2836/2813 116243SDJ Men’s Two-tone 12mm
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Selfwinding Chronograph Watch-Grey Dial 42mm-26470OR.OO.A125CR.01