- Make: Rolex
- Model: Lady-Datejust 28
- Reference: 279383RBR-0012
- Diameter: 28mm
- Case material: Yellow Rolesor – combination of Oystersteel and 18k Yellow Gold
- Bezel Type: Fixed
- Bezel Color: Yellow with diamonds
- Bezel Material: Polished 18kt Yellow gold bezel set with 46 diamonds
- Crystal: Scratch-resistant sapphire, Cyclops lens over the date
- Movement: Perpetual, mechanical, self-winding
- Bracelet Type: Oyster, flat three-piece links
- Bracelet Material: Yellow Rolesor – combination of Oystersteel and 18k Yellow Gold
- Clasp: Folding Oysterclasp with Easylink 5 mm comfort extension link
- Water resistance: Up to a 100m/330ft (10 ATM)
- Warranty: Balance of Rolex International Warranty
Rolex Lady-Datejust 28, 18k Everose Gold, Ref# 279175-0028
Rolex Lady-Datejust 28, 18k Everose Gold, Ref# 279175-0019
Rolex Lady-Datejust 28, 18k Yellow Gold, Ref# 279178-0016
1:1 replica Rolex Datejust Rolex Calibre 2836/2813 Men’s 116233SSJ Two-tone
1:1 replica Rolex Datejust Rolex Calibre 2836/2813 116243SDJ Men’s Two-tone 12mm
Rolex Lady-Datejust 28, 18k Yellow Gold, Ref# 279178-0013
1:1 Replica Rolex Milgauss Men’s Rolex Calibre 2813 m116400gv-0001 12mm Hands and Markers
1:1 replica Rolex Air-king Rolex Calibre 2813 m116900-0001 Men’s Black Dial
GMT-Masterll Oyster, 40 mm, yellow gold